53-letni mieszkaniec gm. Łęczna kierując volkswagenem uderzył w latarnię. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest w zainteresowaniu innych jednostek policji.

21 maja przypadkowi świadkowie jadąc ul. Wyszyńskiego w Łęcznej zauważyli jak kierujący pojazdem typu bus zbliżając się do ronda poruszał się z bardzo dużą prędkością, na skrzyżowaniu stracił panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończył na latarni drogowej. Gdy świadek podszedł do 53-letniego kierowy volkswagena, wyczul od niego silną woń alkoholu. Czujni obywatele przekazali swoje spostrzeżenia łęczyńskim policjantom.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ruchu drogowego potwierdzili przypuszczenia, gdyż wstępny test urządzeniem Alcoblow wskazał wynik pozytywny. Kierowca odmówił jednak dalszego poddania się badaniu stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu, została pobrana od niego krew. Ponadto okazało się, że 53-letni mieszkaniec gm. Łęcznej posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz pozostaje w zainteresowaniu innych jednostek policji.

Wkrótce kierowca stanie przed obliczem sądu.

Łęczna 22 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876