Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego policjant z Łęcznej, który w drodze do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Policjant z KPP w Łęcznej w drodze do domu, na terenie gminy Milejów, zauważył samochód poruszający się od jednego do drugiego skraju drogi. Zachowanie kierowcy sugerowało, że może on być pod wpływem alkoholu. Mając na uwadze zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusz podjął działanie i uniemożliwił dalszą jazdę podejrzanemu kierowcy.

Badanie przeprowadzone przez przybyłych na miejsce policjantów łęczyńskiej komendy potwierdziło podejrzenia policjanta. 40-letni kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Łęczna 21 sierpnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876