Niebezpieczne kody do głosowania – to nowa metoda działania naciągaczy. Oszust podszywa się pod znajomego z profilu na portalach społecznościowych i prosi o wysłanie kodu do głosowania w konkursie. Finalnie z konta bankowego znikają pieniądze.

W ciągu dwóch ostatnich dni policjanci łęczyńskiej komendy przyjęli trzy zgłoszenia o oszustwie „na kody do głosowania”. Metoda działania oszustów jest nietypowa, ponieważ przestępcy kradną dane osobowe i podszywają się pod cudzy profil na różnych portalach społecznościowych. Następnie wysyłają wiadomości do wszystkich znajomych z prośbą o podanie numeru telefonu komórkowego i przesłaniu smsem kodu w celu zagłosowania w konkursie.

Po pewnym czasie na telefon przychodzi pięciocyfrowy kod do głosowania, następnie drugi. Po wysłaniu wspomnianych kodów następuje blokada konta na portalach społecznościowych oraz obciążenie rachunku bankowego.

Oszustwo na „kody do głosowania” to nowa metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Policja zaleca ostrożność przy podawaniu prywatnego numeru telefonu i głosowaniu przy pomocy rożnych kodów, które finalnie może skończyć się utratą pieniędzy z rachunku bankowego.

Łęczna 4 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876