Dwóch 21-latków dokonało rozboju na 33-latku. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w parku w Milejowie. Sprawcy pobili i zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz pieniądze. Wczoraj, 23 grudnia Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec mężczyzn najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt.

W sobotę, tj. 21 grudnia około godziny 16:00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Do zdarzenia doszło na terenie parku w miejscowości Milejów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zatrzymali dwóch 21-latków, mieszkańców gminy Milejów, opisanych wcześniej przez poszkodowanego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z tymi mężczyznami spożywał alkohol, po czym doszło do sprzeczki słownej i bez powodu zaczęli go bić, kopać po całym ciele. Następnie zabrali mu znalezione przy nim pieniądze oraz telefon komórkowy. Łączna wartość poniesionej szkody to kwota ponad 1500 zł. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że jeden z napastników tego samego dnia popełnił przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii udzielając narkotyków oraz substancję psychotropową innej osobie.

23 grudnia Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt. Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 24 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876