Policjanci z łęczyńskiej patrolówki zatrzymali uciekających bmw czterech mężczyzn, którzy tego dnia okradli dwa sklepy. Łupem sprawców padły wyroby alkoholowe, spożywcze i artykuły chemiczne.

13 stycznia w godzinach południowych dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia, z którego wynikało, że osoby poruszające się pojazdem marki BMW dokonały kradzieży towaru ze sklepów w Nadrybiu i Ludwinie. W wyniku penetracji pobliskiego terenu funkcjonariusze z patrolówki odkryli w miejscowości Dratów opisywane BMW.

Kierowca pojazdu pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania zaczął uciekać. Zjechał z drogi publicznej na wał jeziora Dratów. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

W bagażniku samochodu mundurowi znaleźli skradzione w sklepach łupy. Był to alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą auta 26 latek miał blisko 3 promile w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dodatkowo w trakcie interwencji kierowca znieważył policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Ponadto samochodem podróżowało jeszcze trzech pasażerów, którzy również byli nietrzeźwi. Mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie.

Kierowca BMW został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. 26 letni mieszkaniec Lublina odpowie za kradzieże sklepowe i szereg przestępstw, których dopuścił się w trakcie kontroli drogowej. Zarzuty kradzieży sklepowych usłyszą też pozostali mężczyźni.

Łęczna 14 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876