Pod koniec ubiegłego roku powstał przy PCPR w Łęcznej pierwszy powiatowy klub Senior+.

Praktyczną działalność rozpoczął w lutym 2020 roku. Jego działalność wspierają środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Samorząd powiatowy otrzymał na ten cel 150 tys. zł – są to środki inwestycyjne i na wyposażenie.

Zgodnie z projektem złożonym w ministerstwie w zajęciach ma uczestniczyć 15 seniorów. Aktualnie klub tworzy 13 pań i 2 panów. - Przed nikim nie zamykamy jednak drzwi i na zajęcia przychodzą też osoby nie zapisane na listę – mówi Agnieszka Korzeniewska, dyrektor PCPR w Łęcznej . - Zależy nam bowiem na tym by seniorzy wyszli z domów, by mogli wspólnie spędzać czas. To bardzo ważne, bowiem większość członków klubu stanowią osoby samotne.

Klub oferuje im wsparcie psychologiczne, grupę samopomocową, terapię, szeroki zakres zajęć ruchowych, edukacyjnych i prozdrowotnych. Codziennie jest gimnastyka lub zajęcia sportowe. Do dyspozycji klubowiczów jest bieżnia, rower stacjonarny, wychodzą też w plener by na przykład uprawiać spacer z kijkami czyli Nordic Walking.

- Chcemy tak poprowadzić grupę, żeby sami dla siebie byli oparciem i wspierali się w różnych życiowych sytuacjach. Aby zawiązały się silniejsze relacje i więzi – mówi pani dyrektor. Mamy też pomysł, by nawiązać współpracę z domem dziecka, który jest na terenie powiatu. Chcielibyśmy aby dzieciaki z domu dziecka miały swoją przyszywaną babcię czy dziadka. To jest długi proces, ale jeśli się powiedzie to będzie procentował i przysłuży się obu stronom.

Kiedy byłem w siedzibie klubu przy ul. Staszica w Łęcznej panie przygotowywały właśnie przedstawienie teatralne na dzień kobiet.

Łęczna 7 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876