Łęczyńscy funkcjonariusze zostali poinformowani o nietypowym współlokatorze jednego z mieszkańców w gm. Łęczna. Jak się okazało 62-latek od czerwca ubr. swoje mieszkanie dzielił z sarną.

Na miejscu policjanci stwierdzili, że jeden z mieszkańców z gm. Łęczna w swoim mieszkaniu przetrzymuje dzikie zwierzę tj. młodą sarnę bez odpowiedniego zezwolenia i zgłoszenia. Opiekun zwierzęcia tłumaczył, że sarną opiekuje się od momentu urodzenia tj. od czerwca 2019 roku, a otrzymał ją od kolegi. Twierdził, że zwierzę bardzo przyzwyczaiło się do niego i znalazło sobie legowisko w jego domu

O zaistniałej sytuacji został poinformowany lekarz weterynarii, zaś sarna trafiła do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Niestety, dla 62-letniego miłośnika zwierząt z gminy Łęczna sprawa na tym się nie zakończy. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, ponieważ przetrzymywanie zwierzyny bez wymaganego zezwolenia stanowi wykroczenie.

A jaki będzie dalszy los sarny? Do lasu już pewnie nie trafi. Młode zwierzęta przyzwyczajają się do ludzi, poza tym nie znają zachowań, których w naturze uczy je matka. Dlatego nie poradzą sobie same. Najlepiej byłoby znaleźć dla sarny jakiś prywatny ogród zoologiczny.

Łęczna 6 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876