Dwie osoby z terenu powiatu łęczyńskiego nie dały się oszukać kobiecie, która przez telefon próbowała wyłudzić od nich pieniądze. Oszustka podając się za córkę, czy wnuczkę twierdziła, że miała poważny wypadek samochodowy. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, potrzebne było przekazanie jej pieniędzy.

Na terenie powiatu łęczyńskiego doszło do dwóch prób oszustwa. Do 83-letniego mieszkańca Łęcznej i 82-letniej mieszkanki gminy Puchaczów na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta i podała się za członka rodziny. Oszustka oświadczając, że jest wnuczką czy córką płaczliwym głosem oznajmiła, że miała poważny wypadek drogowy. W chwili obecnej znajduje się na komendzie policji i grozi jej 8 lat pobawienia wolności. Aby polubownie załatwić sprawę pilnie potrzebuje 50 tysięcy złotych. Na szczęście seniorzy wykazali się czujnością i rozwagą. Nie przekazali pieniędzy i powiadomili policję. Łęczyńscy policjanci poszukują oszustki.

Łęczna 10 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876