Mężczyzna utonął w zbiorniku na terenie kopalni piasku w Zawieprzycach. Przez dwa dni trwały poszukiwania jego ciała. W akcji brały udział lokalne jednostki OSP, 5 zastępów PSP z Łęcznej, a także zastęp ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Tragicznie w skutkach zakończyła się niedzielna wyprawa sześciu znajomych z jednej z miejscowości w powiecie lubartowskim. Mężczyźni rozpalili na brzegu ognisko i raczyli się alkoholem, a następnie weszli do wody. Na imprezę wybrali miejsce, gdzie nie można się kąpać – są tam znaki informujące, iż jest to teren zakładu górniczego gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Do tego byli mocno pijani. Koledzy mężczyzny, który utonął, mieli od blisko dwóch do nawet trzech promili alkoholu w organizmach.

Kiedy jednak poszli się kąpać, w pewnym momencie jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody. Niektórzy myśleli początkowo, że robi sobie żarty. Sądzili, że zanurkował i zaraz wypłynie. Po kilku minutach wszczęli alarm. O godzinie 14:45 w niedzielę powiadomili służby ratunkowe.

Strażacy po przybyciu zwodowali łodzie i za pomocą bosaków oraz sonaru poszukiwali mężczyzny. Pod wodę zszedł również nurek, bo dno zbiornika w którym utonął mężczyzna ma miejscami 5 metrów głębokości. Jednak działania nie należały do łatwych. Wszystko z powodu nieregularnego dna oraz bardzo słabej przejrzystości wody. Po dwóch godzinach akcja ratunkowa została zakończona, a ruszyła już tylko akcja poszukiwawcza. Nie było już bowiem szans na uratowanie mężczyzny. Działania trwały do godzin wieczornych. Ze względu na zapadający zmrok zostały one zawieszone.

W poniedziałek strażacy kontynuowali poszukiwania mężczyzny. Około godziny 13:30 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Teraz sprawą utonięcia zajmują się policjanci oraz prokurator.

Łęczna 18 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876