Obiecanki, cacanki … mówi przysłowie. Przed wyborami mieszkańcom powiatu łęczyńskiego z gmin Łęczna i Ludwin obiecywano szybką przebudowę drogi nr 820 na odcinku Łęczna – Sosnowica. Na obietnicach się skończyło.

Droga prowadząca w kierunku jezior to istny horror. W sezonie panuje na niej bardzo duży ruch, mieszkańców ale też posiadaczy licznych tu działek rekreacyjnych – na co dzień mieszkających w Lublinie, Świdniku i Łęcznej. Tymczasem pofałdowany i dziurawy asfalt ciągnie się już od Łęcznej, brakuje chodników i ścieżki rowerowej. Dodatkowo złość potęguje fakt, że pieniądze na remont drogi wojewódzkiej nr 820 Łęczna-Sosnowica przesunięte zostały na drogę leżącą w okolicach zamieszkania marszałka województwa lubelskiego.

Co więcej przebudowa drogi nr 820 była w wieloletnich planach województwa. Kiedy wszyscy myśleli, że droga wreszcie zostanie wyremontowana, politycy w sejmiku województwa lubelskiego zdecydowali o zabraniu ich na remont drogi ... którą do domu jeździ marszałek Sosnowski.

To wywołało złość a o drodze znowu mówiono dużo. Przed wyborami parlamentarnymi jej remont stał się nawet jednym z punktów „czwórki Sobonia dla powiatu łęczyńskiego”. Czas mija, a remontu jak nie było tak nie ma. Zapomniano o obietnicach? Za to składane są nowe – mieszkańcom Łęcznej obiecuje się … obwodnicę Łęcznej! W ramach kolejnej propagandowej akcji – 100 obwodnic. Oby nie skończyło się jak z obietnicami budowy mieszkań czy aut elektrycznych. Tutejsi mieszkańcy woleliby zamiast obietnic obwodnicy konkret w postaci przebudowy drogi 820.

Dlatego w najbliższą niedzielę mieszkańcy mają zamiar przeprowadzić kolejny protest obywatelski. Rondo w Ludwinie będzie blokowane od godziny 15:00-17:00. W tym czasie mieszkańcy gmin Łęczna i Ludwin mają zamiar chodzić po przejściach dla pieszych blokując drogę wokół ronda.

Ma to być krzyk rozpaczy i wyraźny sygnał do polityków, zwłaszcza tych u władzy i przypomnienie, że temat remontu drogi jest nadal nierozwiązany, a ludzie o obietnicach pamiętają.

Łęczna 28 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876