Kilka dni temu w Łęcznej kłęby dymu wydobywały się z mieszkania w bloku mieszkalnym. Interweniowała straż pożarna.

6 listopada br. o godz. 14.39 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Staszica w Łęcznej. Do działań zadysponowano trzy zastępy ratowniczo–gaśnicze z KP PSP w Łęcznej.

Na miejscu strażacy stwierdzili, że w jednym z mieszkań w bloku panuje silne zadymienie. Znajdującego się wewnątrz mieszkania przytomnego mężczyznę ewakuowano na klatkę schodową po czym udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

W toku rozpoznania ustalono, że zadymienie powstało w wyniku pozostawionego garnka na kuchence gazowej. Pożar ugaszono. Mieszkanie oddymiono i przewietrzono. Pomiary miernikiem wielogazowym, nie wykazały obecności niebezpiecznych gazów. Poszkodowany mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Akcja ratownicza trwała 36 min., wzięły w niej udział 3 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

 

Łęczna 14 listopada 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876