Policjantki po służbie w miejscowości Nowogród zauważyły samochód marki Volvo znajdujący się w rowie oraz zakrwawionego mężczyznę obok auta. Pojazdem podróżowała jedna kobieta i czterech mężczyzn.

W niedzielę w nocy funkcjonariuszki z łęczyńskiej i chełmskiej komendy w czasie wolnym od służby, w miejscowości Nowogród, zauważyły rozbity samochód marki Volvo znajdujący się w rowie. Przy samochodzie stał mężczyzna z zakrwawioną twarzą, był oszołomiony i ruszył w kierunku drogi. Policjantki zatrzymały się, by udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia i poinformowały służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce zdarzenia łęczyńscy funkcjonariusze ustalili, że pojazdem podróżowała kobieta, która siedziała na miejscu pasażera oraz czterech mężczyzn. Od wszystkich uczestników zdarzenia wyczuwalna była woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości osób uczestniczących w zdarzeniu, jednak nikt nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności okazało się, że kierowcą volvo był 26-latek, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna działał w warunkach recydywy i wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po alkoholu. Teraz grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Łęczna 02 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876