Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już od 2016 roku. Aplikacja pozwala obywatelom bez wychodzenia z domu, za pomocą komputerów lub urządzeń mobilnych, wskazanie policji występujących konkretnych kategorii zagrożeń.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2020. Analiza wskazuje, że w ubiegłym roku zgłoszeń naniesionych na mapę było 551. Policjanci potwierdzili i wyeliminowali 400 z nich. Natomiast 15 zgłoszeń było niepotwierdzonych.

Najwięcej zgłoszeń dotyczy zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do najczęściej zgłaszanych problemów występujących na terenie powiatu łęczyńskiego należało przekroczenie dozwolonej prędkości – 323 zgłoszenia, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 65, nieprawidłowe parkowanie – 44.

Aby dokonać zgłoszenia, wystarczy komputer bądź telefon z dostępem do Internetu. Korzystanie z mapy nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Za pośrednictwem mapy możemy informować o wielu sytuacjach, które z punktu widzenia obywateli są bardzo ważne. Co istotne, każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy jednak do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym. W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Łęczna 28 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876