Trzech nastolatków, w tym dwóch w wieku 14 lat, próbowało wymusić od nastolatka 50 złotych. Za niespełnienie żądań grozili pobiciem. Wszyscy są mieszkańcami Łęcznej. Dzisiaj najstarszy chuligan mający 17 lat trafił z wnioskiem o areszt do prokuratury, z kolei najmłodszymi sprawcami zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.00. Kiedy siedemnastoletni mieszkaniec Łęcznej wychodził z jednego ze sklepów znajdującego się na łęczyńskim deptaku podeszło do niego trzech młodych chuliganów. Zażądali od niego 50 złotych, następnie grozili pobiciem. Wówczas młodzieniec sprytnie powiedział, że pieniądze ma w domu. Wtedy poszli za nim i czekali na obiecaną gotówkę na korytarzu w bloku. Nastolatek schronił się w mieszkaniu swoich dziadków i opowiedział o całej sytuacji. Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonych materiałów w tej sprawie wytypowali podejrzanych. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj czternastolatkowie i siedemnastolatek – mieszkańcy Łęcznej.

Policjanci przedstawili im zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Nieletni sprawcy po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Z kolei ich troszkę starszy kompan trafił do policyjnej celi. Dzisiaj z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania został doprowadzony do prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 23 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876