Policjantki z łęczyńskiej komendy odwiedziły przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Zezulinie. Po pogadance dotyczącej przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym przedszkolaki wspólnie z funkcjonariuszkami i opiekunami poszły na edukacyjny spacer. Pod czujnym okiem policjantek ćwiczyły bezpieczne przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu i w ścisłym reżimie sanitarnym. Głównym tematem było bezpieczeństwo dzieci na drodze. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Na drodze – patrz i słuchaj” policjantki przypominały o zagrożeniach związanych między innymi z poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście/jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię. Wskazywały również jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności. Wszystkie maluchy zostały obdarowane odblaskami. Funkcjonariuszki rozmawiały również z milusińskimi na temat właściwych zachowań w kontaktach z osobami obcymi.

Po części teoretycznej, wykorzystując dobrą pogodę, policjantki wspólnie z dziećmi wybrały się na edukacyjny spacer podczas którego opowiadały o napotkanych znakach drogowych. Następnie pod czujnym okiem policjantek dzieci ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych.

Z kolei opiekunowie zostali poinformowani o zmianach w przepisach Ustawy Prawo o ruchu drogowym, które obowiązywać będą od 1 czerwca 2021 roku.

 

Łęczna 21 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677