Dwumiesięczny tymczasowy areszt zastosował sąd w stosunku do 39-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych wobec niej i ich dzieci.

Łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o awanturach domowych, których miał się dopuszczać 39-latek. Postępowanie prowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, ale także kierował wobec niej i ich dzieci groźby pozbawienia życia.

Policjanci zatrzymali 39-latka, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić mu zarzuty. Zatrzymany oskarżany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną, spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwające nie dłużej niż 7 dni oraz kierowanie gróźb karalnych wobec żony i dzieci. Mężczyzna znany jest policjantom, wcześniej był już karany za przestępstwo znęcania się. W rodzinie została wszczęta procedura „Niebieskiej Karty” - skoordynowanego systemu pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

W sobotę sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi, że działał w warunkach recydywy grozi mu surowsza kara.

 

Łęczna 20 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876