W lutym wniosek o przeprowadzenie referendum dotyczącego odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej, złożył w imieniu grupy mieszkańców Hubert Znajomski. Głosowania nad odwołaniem burmistrza nie będzie, bo inicjatorom przeprowadzenia referendum nie udało się zebrać wymaganej prawem ilości popierających go głosów.

Przeprowadzenie głosowania nad możliwością odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza wymagało poparcia co najmniej 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania w gminie. Przeciwnikom burmistrza nie udało się zdobyć takiej ilości głosów. Nie zadziałały wysłane do skrzynek pocztowych mieszkańców Łęcznej listy, na których można było złożyć swój podpis popierający ewentualne referendum.

Na marginesie warto przypomnieć, że w ostatnich wyborach Leszka Włodarskiego poparła ponad połowa mieszkańców gminy, która wzięła udział w wyborach.

Łęczna 25 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677