W jutrzejszą niedzielę będzie można handlować, czyli 27 czerwca to niedziela handlowa. Otwarte będą nie tylko małe osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, ale także dyskonty jak Biedronka, Lidl, Stokrotka oraz sklepy wielkopowierzchniowe.

Ustanowienie ostatniej niedzieli czerwca dniem z otwartymi sklepami wynika z chęci zapewniania dodatkowego dnia handlowego w okresie letniej wyprzedaży sezonowej, która już ruszyła w wielu sklepach. Kolejna niedziela handlowa będzie pod koniec sierpnia, a konkretnie 29 sierpnia i wiąże się z powrotem uczniów do szkół i kupnem artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży. Na następne dwie niedziele handlowe będzie trzeba poczekać aż do grudnia.

Warto też wiedzieć, że od dzisiaj tj od soboty 26 czerwca zwiększone zostały limity osób w placówkach handlowych. Dopuszczalne zagęszczenie w sklepach powyżej 100 mkw., to jeden klient na 10 mkw. (obecnie jeden klient na 15 mkw.). Do tych limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione, chociaż osobiście nie mam pojęcia jak w placówkach handlowych mieliby weryfikować osoby zaszczepione. Ot taki kolejny czysto propagandowy przepis.

Łęczna 26 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876