Kolejna mieszkanka naszego regionu straciła pieniądze po tym jak "weszła" w przesłany do niej link za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. 61 – letnia mieszkanka Łęcznej chciała sprzedać na portalu ogłoszeniowym łóżeczko. Straciła 7 tys. zł.

- Wczoraj (26 listopada) do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 61 – letnia mieszkanka Łęcznej – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Kobieta poinformowała, że padła ofiarą oszustwa za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora. Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym łóżeczko. Za pośrednictwem komunikatora WhatsApp skontaktował się z nią potencjalny klient zainteresowany zakupem. W przesłanej wiadomości kobieta otrzymała link w który weszła. Następnie wpisała tam dane do bankowości elektronicznej. Kiedy nie mogła zalogować się telefonicznie skontaktowała się z pracownikiem banku gdzie otrzymała informację, że z jej konta BLIKiem zostały wypłacone pieniądze na łączną kwotę 7 tysięcy złotych.

Kolejny raz przestrzegamy i apelujemy, aby nie udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta lub danych karty. Chyba, ze koniecznie chcemy stracić własne pieniądze.

Łęczna 27 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876