Nie miał szczęścia 66-letni mieszkaniec Łęcznej. Kiedy zgłosił na policji kradzież portfela z pieniędzmi, … został zatrzymany. Jak się okazało mieszkaniec Łęcznej był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Małym pocieszeniem jest to, że policjanci złodzieja złapali. Odzyskali też sam portfel.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosił się w sobotę 66-letni mieszkaniec Łęcznej, który poinformował o kradzieży portfela z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 1200 zł. Z relacji mężczyzny wynikało, że w miniony czwartek poszedł do mieszkania 60-letniego znajomego gdzie razem spożywali alkohol. W pewnej chwili został przez niego wyrzucony z mieszkania. Kiedy zaczął się ubierać zauważył, że w kurtce nie ma portfela. Oświadczył, że w portfelu znajdowały się pieniądze w kwocie 1200 złotych, dokumenty a także karta płatnicza.

- To nie był jednak koniec problemów zgłaszającego – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Jak się okazało po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany. Z policyjnej celi trafił do aresztu. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali do jednego z mieszkań w Łęcznej, gdzie zamieszkuje wskazany 60-letni kompan pechowego łęcznianina. Funkcjonariusze odzyskali skradzione dokumenty oraz kartę płatniczą. 60-latek został zatrzymany i on również trafił do policyjnej celi.

Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży. Wkrótce odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi jednak na fakt, że działał w warunkach recydywy naraził się na surowszą karę.

Łęczna 01 grudnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876