Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o spowodowanie wypadku do którego doszło w miniony poniedziałek w Zofiówce na drodze krajowej numer 82. Dzisiaj mężczyzna z wnioskiem o areszt zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Przypomnijmy. W miniony poniedziałek kilka minut po godzinie 6:00 w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej numer 82 kierujący tirem jadąc od strony Lublina w kierunku Łęcznej, częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka bus. W wyniku tego bus zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia. Busem pasażerskim łącznie podróżowało 13 osób. 8 osób zostało przewiezionych do szpitali w Łęcznej, Lublinie i Lubartowie. 48-letni mieszkaniec Łęcznej kierujący busem był trzeźwy.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierującego tirem – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Funkcjonariusze badali wszystkie szczegóły, analizowali zabezpieczony monitoring i sprawdzali każdą informację również przekazywaną przez obywateli. Te wszystkie intensywne czynności, a także własne ustalenia kryminalnych pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Lublina.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj z wnioskiem o areszt został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Zabezpieczono również samochód ciężarowy marki Iveco, którym kierował zatrzymany mężczyzna.

Łęczna 27 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876