Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec gminy Milejów, który kierując pojazdem marki Volvo wjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo zlekceważył wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Milejów kierujący pojazdem marki Volvo wjechał do przydrożnego rowu – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki. Funkcjonariusze zastali auto stojące w rowie. Obok pojazdu siedział 39 - letni mieszkaniec gminy Milejów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijany 39-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do tego w okresie obowiązywania sądowego sądowego zakazu kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 kwietnia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876