Ponad 2 tysiące złotych straciła 36-latka z Łęcznej po tym jak chciała sprzedać rolki na OLX. Kobieta kliknęła w link przesłany za pośrednictwem WhatsApp przez rzekomo kupującego. Wpisała tam hasło i login do bankowości elektronicznej. Dalej oszustom poszło już łatwo. Zamiast zarobić na sprzedaży, straciła pieniądze.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 36-letnia mieszkanka Łęcznej Poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na portalu aukcyjnym OLX do sprzedaży rolki – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktowała się z nią kobieta zainteresowana zakupem. Następnie przesłała sprzedającej link. 36-latka kliknęła w otrzymany link gdzie wpisał hasło i login do bankowości elektronicznej. Dzięki takiemu postępowaniu zamiast zarobić na sprzedaży wystawionego towaru straciła z konta ponad 2 tysiące złotych.

Pamiętajmy! Nie klikamy w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność. Nie podajemy własnego loginu i hasła na zewnętrznych linkach.

Łęczna 26 lipca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876