25 lipca jest dniem patrona kierowców – św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Św. Krzysztof – męczennik podczas prześladowania Decjusza (III w.). Legenda głosi, że czyniąc pokutę przenosił podróżnych przez rzekę (również Dzieciątko Jezus). Świety Krzysztof jest patron kierowców i podróżnych. Jest również patronem: kolejarzy, rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy. W dzień jego dorocznej pamiątki poświęca się wszelkiego rodzaju mechaniczne pojazdy. Osoba św. Krzysztofa była w świecie chrześcijańskim tak powszechnie znana, że jego wizerunki można było spotkać w kościołach, na basztach miast, na feretronach i sztandarach. Są także na Zachodzie miasta o jego imieniu.

Z tej okazji policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko "od święta".

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierując pojazdem odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Łęczna 25 lipca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876