Plan wystawienia i zwycięstwa kandydata z Milejowa na burmistrza Łęcznej spalił na panewce. Były wicestarosta Michał Pelczarski nie zdobył zaufania wystarczającej liczby wyborców, a w kampanii zaliczył poważne wpadki. Najpierw skłamał, że mieszka w Łęcznej i że tutaj uczą się jego dzieci, co wytknęli mu konkurenci i co potwierdził swoim werdyktem sąd. Później wyszło na jaw, że na Pelczarskim ciążą bardzo poważne zarzuty prokuratorskie, za które grozi nawet kilka lat więzienia.
W Łęcznej już w pierwszej turze wyborów zwycięstwo zapewnił sobie Leszek Włodarski, dotychczasowy włodarz, zdobywając 4418 głosów, co dało mu 51,68 procent wszystkich głosów.
Jego komitet wprowadził też 8 na 21 radnych do Rady Miejskiej w Łęcznej, ale dzięki nieformalnej szerokiej koalicji z „Twoim Samorządem” oraz radnymi „PIS” ma mieć bezpieczną większość do podejmowania decyzji.
Włodarski nie ujawnia, kto zostanie jego zastępcą, tłumacząc, że nie musi się z tym spieszyć i że decyzji jeszcze nie podjął.

PIS przegrywa starostwo

Wróćmy jeszcze do Michała Pelczarskiego, który po przegranych wyborach miał być pewny, że w tej sytuacji nadal będzie wicestarostą powiatu łęczyńskiego. Jednak i w tym przypadku spotkało go rozczarowanie. Prawo i Sprawiedliwość po 5,5 roku przestało rządzić starostwem, zostawiając je z olbrzymimi długami.
W wyniku wyborów do rady powiatu łęczyńskiego 8 mandatów przypadło dla PIS, a pozostałe 9 zdobyli kandydaci trzech komitetów, którzy stworzyli wspólną koalicję. Nowym starostą został Daniel Słowik (TD), z wykształcenia prawnik, wieloletni współpracownik Krzysztofa Hetmana, ostatnio zastępca w Krajowym Ośrodku Wspierania Rolnictwa w Lublinie. Jego zastępcą został Michał Woźniak (PO). Teodor Kosiarski, były burmistrz Łęcznej, objął rolę przewodniczącego rady powiatu.

BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876