Trwa filmowa podróż przez Polskę z BNP Paribas Idę do kina

Największe kino objazdowe w kraju BNP Paribas Idę do kina kontynuuje swoją podróż przez Polskę pod hasłem #WELOVECINEMA. Na filmowej trasie kolejne miejscowości, w których na co dzień nie ma sali kinowej. W repertuarze aż pięć pozycji, które zachwycą każdego kinomana oraz filmy przygotowane specjalnie dla dzieci przybyłych do naszego kraju z Ukrainy.

 

Kino w Twoim mieście

Warka, Łęczna, Biskupiec, Annopol, Staszów, Ropczyce, Bukowina Tatrzańska, Pińczów, Kalety, Żagań, Strzelce Opolskie, Wschowa, Bystrzyca Kłodzka, Wądroże Wielkie, Jawor, Syców, Wołów, Lubsko, Myszyniec, Kościan, Biskupiec, Wolsztyn, Koźmin Wielkopolski, Kłodawa oraz Poddębice – to miejscowości, w których do kina będzie można pójść podczas kwietniowej trasy filmowej. W dniu projekcji, od przedpołudnia do wieczora, odbędzie się pięć seansów - tak, aby każdy mógł wybrać porę dogodną dla siebie. Bilety, w cenie 18 zł normalny i 16 zł ulgowy, można w łatwy sposób kupić w dniu projekcji w kasie kina lub w przedsprzedaży przez stronę internetową - klikając w przycisk „Kup bilet”, przy wybranym tytule wystarczy wpisać swój numer telefonu, na który przyjdzie SMS z cyfrowym biletem.

BNP Paribas Idę do kina dla dzieci z Ukrainy

Z myślą o dzieciach, które dotarły do Polski znajdując tu bezpieczne schronienie, każdego dnia będzie wyświetlany bezpłatnie blok krótkich filmów animowanych.
Trasę kina można sprawdzić tutaj: www.idedokina.pl/trasa_kina
Dodatkowo, specjalnie dla dzieci z Ukrainy, sponsor projektu - Storytel przygotował bajki w formie audio, przetłumaczone i nagrane przez ukraińskich lektorów i lektorki. Można ich słuchać bezpłatnie przez stronę www.kazkowyjswit.pl (bajkowy świat). W katalogu znalazły się nagrania klasyków takich jak „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Królowa Śniegu” oraz produkcje Storytel Original - serie „Hania i Kudłaty Pies”, „Detektyw Ząbek” (w produkcji) i „Dobranocki”. Lista bajek będzie stopniowo poszerzana o kolejne tytuły.

Repertuar jak na kwiecień przystało

W wiosennym repertuarze BNP Paribas Idę do kina znajduje się aż pięć tytułów, które warto obejrzeć. Na początek jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tej dekady! Kolejne wcielenie kultowej postaci Batmana, tym razem zagranego przez idola i jednego z najbardziej pożądanych aktorów młodego pokolenia – Roberta Pattinsona (Saga „Zmierzch”, „Tenet”, „Lighthouse”). Nowy „Batman” to nawiązanie do trylogii „Mroczny Rycerz” i kontynuacja klimatu z „Jokera”. W przeżartym korupcją Gotham City, mieście z ogromną przestępczością i dużymi nierównościami społecznymi, tytułowemu bohaterowi pomaga Kobieta-kot. W jedną z najciekawszych postaci z komiksów o Batmanie wcieliła się Zoë Kravitz, córka Lenny’ego Kravitza.
Fani Harrego Pottera ucieszą się z powrotu znanej i lubianej serii filmowej „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, osadzonej tym razem w świecie Hogwartu, mateczniku Harrego Pottera. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Dlatego staje na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza.
Z okazji Świąt Wielkanocnych Piotr Adamczyk powraca do roli zająca ratującego Wielkanoc! „Zając Max: Misja Pisanka” to druga część komediowo-przygodowej opowieści dla całej rodziny o futerkowych bohaterach, pisankach i wielkanocnej magii, która udowadnia że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie.
Wszystkim już-nie-przedszkolakom lubiącym chodzić do kina przypadnie z kolei do gustu film „Za duży na bajki” mówiący w lekki sposób o ważnych sprawach. To urokliwa i mądra opowieść, która przypomina klimatem najlepsze filmy dla młodzieży takie jak „Cudowny chłopak” czy „Był sobie pies”.
Ostatnia propozycja to wyjątkowa wersja klasycznej opowieści o Romeo i Julii wpleciona w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w 1968 r. w Polsce. „Marzec ‘68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o konflikcie społecznym i politycznym, zapoczątkowanym przez demonstracje studenckie przeciwko bezprawnemu usunięciu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”. Rodziny protestującej Hani (Vanessa Aleksander) i Janka (Ignacy Liss) znalazły się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, zawalczą o swoje uczucia. Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?
Sprawdź repertuar na www.idedokina.pl/repertuar

BNP Paribas Idę do kina to projekt, który powstał z miłości do filmu. Ta unikatowa w skali Polski inicjatywa kina objazdowego daje możliwość oglądania filmów na dużym ekranie mieszkańcom miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Do wakacji odbędzie się ponad 100 dni projekcyjnych i aż 500 seansów w ponad 50 miejscowościach. Atrakcyjny repertuar, z premierami i pokazami przedpremierowymi, a także profesjonalny sprzęt projekcyjny, zapewniający najwyższą jakość obrazu i dźwięku, to gwarancja emocjonujących wrażeń dla najbardziej wymagających kinomanów.

Organizator: Outdoor Cinema
Partner tytularny: Bank BNP Paribas
Sponsor wspierający: Storytel
Partner promocji: Mastercard
Partner: Polargos
Partner barku: Coca Cola

Więcej na www.idedokina.pl
Bądź na bieżąco www.facebook.com/KinoObjazdowe
O zaangażowaniu Banku BNP Paribas w kino można przeczytać tutaj:
https://www.bnpparibas.pl/o-banku/sponsoring/we-love-cinema

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876