Rynek II zmienia się nie do poznania. Obskurny, połamany, nierówny plac ze stojącym na środku niebieskim barakiem zniknął na zawsze. Cięcia i to dosłownie dotknęły również drzewostanu, ale jak zapewnia ratusz, zieleni przy Rynku II nie zabraknie. Nasadzenia drzew zaplanowano w ostatnim etapie prac.
Trwająca rewitalizacja to jednak nie sam Rynek II. Prace obejmują szeroki zakres ulic m.in. Partyzanckiej, Kanałowej, Placu Kanałowego, Bożniczej, Północnej, 11-go Listopada, Spółdzielczej, Nowokościelnej i tzw. „Psiej Górki”, na których trwały przebudowy.
Praktycznie wszystkie drogi, parkingi i chodniki na Starym Mieście zostały już wykonane. Trwają jeszcze tylko roboty nawierzchniowe na Rynku II i roboty drogowe na ulicy łączącej Rynek I z Rynkiem II. Do wykonania został skwer pod kładką, montaż elementów małej architektury, montaż monitoringu miejskiego, wykonanie nasadzeń i zieleni. W kamienicy zakończyły się roboty budowlane – trwają przygotowania do wyposażenia centrum działań społecznych.
Ile zieleni?
W ramach rewitalizacji Starego Miasta zostanie nasadzonych 240 nowych drzew. Na samej płycie Rynku II zaplanowano zasadzenie 96 drzew – to 36 drzew więcej niż w pierwotnym projekcie. Pozostałe drzewa będą posadzone wzdłuż odnowionych ulic i przy parkingach, a także na skwerze pod kładką. Wśród gatunków zaplanowanych do zasadzenia są m.in. klon zwyczajny kulisty, robinia kulista, ambrowiec kulisty, wiśnia kulista, conica, katalpa, tuja.

BB

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876