Przedstawiciele 10 samorządów z Łęczną na czele podpisali dokument inicjujący powstanie na terenie województwa lubelskiego podmiotu, który będzie realizował budownictwo społeczne.

SIM Wschód Sp. z o. o. to nowo tworzona spółka na terenie województwa lubelskiego, której przyszłymi udziałowcami będzie 10 gmin z województwa lubelskiego: Cyców, gmina Hrubieszów, Krzczonów, Łęczna, miasto Puławy, Rudnik, Turobin, Wólka, Wysokie, Żółkiewka.

W ramach tworzonej przez samorządy spółki SIM powstanie kilkaset mieszkań na wynajem z możliwością późniejszego wykupu, w bardzo dobrym standardzie w opcji „pod klucz”.

Dla kogo mieszkania w SIM?

- Dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. “zdolność czynszową”;
- Dla osób, których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny;
- Dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości;

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) to filar dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne.

W Gminie Łęczna pod budownictwo społeczne przeznaczono ponad 2 hektary działki w miejscowości Podzamcze. W zależności od zainteresowania i kryteriów osiedle będzie mogło być rozbudowywane.

Grzegorz Kuczyński

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876