Warszawska Giełda Papierów Wartościowych po raz kolejny wyłoniła laureatów prestiżowego ratingu Respect Index, do którego zaliczono 28 spółek giełdowych. Lubelski Węgiel Bogdanka SA już po raz dziewiąty został zakwalifikowany do tego grona – poinformowały dzisiaj, 15 grudnia służby prasowe spółki.

Respect Index obejmuje polskie i zagraniczne spółki z Głównego Rynku GPW, działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego i informacyjnego oraz relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Badanie spółek i rewizja składu indeksu jest przeprowadzane raz w roku, w jego drugiej połowie. Trafiają do niego firmy, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, a także audyt prowadzony przez partnera projektu, firmę Deloitte.

Bogdankę wyróżniono po raz dziewiąty za poszanowanie środowiska naturalnego, działania na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa pracowników oraz środowisk lokalnych, a także ładu korporacyjnego, informacyjnego i relacji z inwestorami.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu od lat stanowi integralną część strategii rozwoju Bogdanki, do kwestii tej podchodzimy zawsze niezwykle poważnie. Również w ogłoszonej w lutym tego roku Strategii do 2025 roku obszar ten ma ogromne znaczenie. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że już po raz dziewiąty starania Bogdanki zostały dostrzeżone i wyróżnione udziałem w RESPECT Index – powiedział Krzysztof Szlaga, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

W 2017 r. LW Bogdanka zwyciężyła też w konkursie Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016 (Green Frog Award) za Raport Zintegrowany 2015 oraz znalazła się w gronie laureatów I edycji rankingu Transparentna Spółka Roku 2016, zorganizowanego przez redakcję "Parkietu" oraz Instytut Rachunkowości i Podatków, pod honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

Publikacja rankingu zbiegła się z bardzo dobrymi dla Bogdanki informacjami z parkietu. W ciągu zaledwie dwóch dni akcje kopalni zdrożały z poziomu poniżej 66 zł do nawet 72 zł za akcję. Wzrost o niemal 7 proc. nastąpił po tym, gdy we wtorek, 12 grudnia, w raporcie bieżącym spółka zapowiedziała, że dzięki wzrostowi cen węgla energetycznego postanowiła skreślić ujemne odpisy z tytułu utraty wartości majątku. Zabieg księgowy pozwoli polepszyć wynik operacyjny Bogdanki o ponad 500 mln zł, a wynik netto o 400-430 mln zł.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876