LW Bogdanka S.A otrzymała w tym roku dwie z trzech możliwych nagród w konkursie Górniczy Sukces Roku organizowanym przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Wręczenie nagród odbyło się 10 lutego 2020, podczas Górniczego Koncertu Noworocznego w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Nagrody wręczali wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda oraz prezydent Euracoal i prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła Bogdankę za innowacyjną technologię prowadzenia ścian eksploatacyjnych (nagroda w kategorii „Innowacyjność”) oraz za międzysektorową współpracę na rzecz społecznego ekorozwoju (nagroda w kategorii „Ekologia”).

- Dziękuję Górniczej Izbie Przemysłowo – Handlowej za wyróżnienie nas w konkursie. Już po raz drugi z rzędu jesteśmy laureatami w kategorii „Innowacyjność”, a w tym roku dostrzeżone zostały także nasze działania proekologiczne - międzysektorowa współpraca na rzecz społecznego ekorozwoju (nagroda w kategorii „Ekologia”). Na te dwa aspekty od lat kładziemy w naszej działalności szczególny nacisk, dlatego też cieszę się, że jest to zauważane i doceniane - powiedział Artur Wasil, prezes Zarządu LW Bogdanka SA.

Warto przypomnieć, że nagrodę w kategorii „Innowacyjność” Bogdanka otrzymuje już po raz drugi z rzędu. W 2019 roku Górnicza Izba Przemysłowo – Handlowa nagrodziła Bogdankę za innowacyjną technologię drążenia wyrobiska, dzięki której w czerwcu 2018 roku Spółka wykonała w ciągu jednego miesiąca 820 metrów bieżących chodnika nadścianowego 2/IV/389, ustanawiając tym samym nowy miesięczny rekord postępu drążonego wyrobiska (poprzedni ustanowiony został w kwietniu 2005 roku). Było to możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań organizacyjnych wspierających postęp prac oraz wydłużeniu trasy podajnika taśmowego do 100 metrów i wprowadzeniu samojezdnego wozu kotwiącego (SWKB) bezpośrednio za kombajnem, a przed zabudową spągnic.

Górniczy Sukces Roku to konkurs organizowany od 11 lat przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Przeprowadzany jest w trzech kategoriach - ,,Innowacyjność”, ,,Osobowość Roku” i ,,Ekologia”. Celem konkursu jest promocja przedsięwzięć na rzecz innowacyjności i rozwoju górnictwa podziemnego w Polsce, wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w takie działania, a także wskazanie inicjatyw proekologicznych w tym obszarze.

Łęczna 15 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876