W tej chwili nie ma żadnych przypadków pracowników kopalni poddanych kwarantannie. Firma pracuje zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. A dla ochrony górników wprowadzono kontrolę temperatury ciała przy pomocy kamer termowizyjnych, zjazdy odbywają się w mniejszych grupach, na dole zainstalowano myjki do rąk. Ponadto wprowadzono całkowity zakaz używania tak lubianej przez górników tabaki oraz sprzedaży piwa, aby górnicy po pracy się nie grupowali.

Pracownicy mają bezwzględny obowiązek wsiadania do klatek w maskach, nie stania w klatkach twarzą w twarz oraz używania rękawic ochronnych już podczas jazdy szybem i transportu kolejką podwieszoną oraz koleją podziemną. Zbudowanych zostało kilkadziesiąt podziemnych punktów mycia rąk, rozszerzono dostępność płynów dezynfekcyjnych zarówno w miejscach pracy (siedziska, sterowniki, rozdzielacze, kabiny, kolejki, lokomotywy, samochody itp.) jak i w łaźni, lampowni, biurach, pomieszczeniach socjalnych a także w toaletach, sklepach, stołówkach, wejściach do budynku itp. W całej kopalni wyłączono urządzenia obsługiwane dotykiem, takie jak kioski informacyjne, automaty sprzedażowe itp.

Wprowadzona została obowiązkowa kontrola temperatury ciała. Mierzona jest specjalnie zakupionymi w tym celu kamerami termowizyjnymi. Urządzenia te potrafią mierzyć temperaturę równolegle kilku osobom na raz, z większej odległości i z większą precyzją. Badane są wszystkie osoby wchodzące do cechowni na polach Bogdanka, Stefanów i Nadrybie, a także do innych pomieszczeń w kopalni. Ponadto obowiązkowe badanie temperatury ciała dotyczy pasażerów przewozów pracowniczych. Osoba, która odmówi badania nie zostaje wpuszczona do autobusu.

Wśród pracowników administracyjnych zmniejszono liczbę spotkań wewnętrznych do niezbędnego minimum, a także zmniejszono liczbę osób wykonujących swoje obowiązki w siedzibie firmy. Nie są także przyjmowani interesanci - wszystkie osoby, mające do załatwienia sprawy w kopalni, proszeni są o odłożenie wizyty lub kontakt zdalny (telefon, e-mail). Obowiązuje zasada witania się ze sobą bez podawania ręki.

- Działają specjalne procedury dla pracowników narażonych na jakikolwiek bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem COVID-19, a także obserwujących objawy mogące wskazywać na zarażenie (gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie). Jesteśmy przygotowani na natychmiastowe wdrożenie kwarantanny, a także na reakcję w innych sytuacjach kryzysowych. Przykładowo zorganizowaliśmy pomieszczenia umożliwiające odizolowanie osób, w przypadku których istnieje podejrzenie zakażenia – powiedział mediom Sławomir Krenczyk, Dyrektor ds. Relacji z Otoczeniem LW Bogdanka S.A..

Pracownicy są informowani o tym jak zapobiegać zakażeniu, jak się zachować w przypadku pojawienia się objawów i jak uzyskać pomoc. Szczegółowe informacje przekazują im bezpośredni przełożeni, informacje są dostępne na plakatach, monitorach zainstalowanych na poszczególnych polach wydobywczych, w intranecie oraz poprzez pozostałe kanały komunikacji wewnętrznej. Uruchomiona została skrzynka kontaktowa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla pracowników, którzy mają dodatkowe pytania w zakresie ochrony przed koronawirusem.

Wdrożone działania są na bieżąco konsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (PSSE) oraz specjalistami z dziedziny epidemiologii z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W zakładzie działa specjalny sztab i zespoły robocze, zarządzające sytuacją na bieżąco.

Łęczna 22 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876