Lubelski Węgiel Bogdanka S.A zdecydowała o wsparciu walki z koronawirusem kwotą pół miliona złotych.

We współpracy z Urzędem Wojewódzkim firma przekaże darowizny rzeczowe instytucjom z terenu województwa lubelskiego, które są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańców. Decyzja uzupełnia działania Grupy Enea, w skład której wchodzi Lubelski Węgiel Bogdanka, która już wcześniej zadeklarowała przekazanie 2,1 mln złotych na wsparcie szpitali, walczących z koronawirusem. Darowizna rzeczowa przeznaczona zostanie na cele związane z zapewnieniem odpowiedniego funkcjonowania służb pomocowych zarówno tych zajmujących się opieką nad pacjentami zarażonymi koronawirusem, jak i tych specjalizujących się w profilaktyce zdrowia publicznego - czytamy w komunikacie na facebooku LW Bogdanka S.A.

Włączamy się lokalnie do ogólnopolskiej akcji pomocowej, jaką realizuje Grupa Enea, której częścią jest nasza kopalnia. Ściśle współpracujemy z Wojewodą Lubelskim, który ma najaktualniejszą wiedzę o potrzebach, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w ośrodkach przyjmujących pacjentów zakaźnych oraz w oddziałach Sanepidu – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A. – Dzięki współpracy z władzami regionu oraz zaangażowaniu naszej fundacji korporacyjnej, „Solidarni Górnicy” pomoc trafi szybko we właściwe miejsca – dodał prezes Wasil.

Łęczna 3 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876