Cztery osoby zzwiązane z Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. mają pozytywne odczyny testów na koronawirusa. Jak stwierdzają władze spółki sytuacja jest opanowana.

- W ostatnich dniach po raz kolejny prawidłowo zadziałały nasze procedury związane z sytuacją epidemiologiczną – informuje Sławomir Krenczyk, Dyrektor ds. Relacji z Otoczeniem LW Bogdanka S.A.. Po otrzymaniu zgłoszeń o pozytywnym wyniku testu trzech pracowników firmy zewnętrznej, którzy w ostatnim czasie wykonywali prace na terenie kopalni, podjęliśmy szereg działań prewencyjnych i zabezpieczających, by zminimalizować ryzyka związane z tą sytuacją. Wszyscy, którzy mogli mieć styczność z tymi osobami (przede wszystkim inni pracownicy firmy zewnętrznej) zostali natychmiast odsunięci od pracy, a część, decyzją SANEPID trafiła na kwarantannę. Dodatkowo odsunęliśmy od pracy wszystkie osoby, które miały jakikolwiek kontakt z osobami, które miały styczność ze wspomnianymi pracownikami firmy zewnętrznej (tzw. druga linia). Wszystkie testy, jakim poddano potencjalnie zagrożonych pracowników Bogdanki, przyniosły wyniki negatywne – stwierdził Sławomir Krenczyk.

Trzy przypadki koronawirusa wykryto wśród osób zatrudnionych w firmie współpracującej z kopalnią.Czwarty, wspomniany przypadek, dotyczy osoby wykonującej pracę biurową, na powierzchni. Osoba ta w ostatnich tygodniach przebywała m.in. na urlopie oraz zwolnieniu lekarskim. W tym przypadku także poddano testom wszystkie osoby, które miały z nią styczność, a wyniki ich testów są negatywne.

Zdarzenia te według przedstawicieli kopalni nie mają wpływu na ciągłość produkcji Bogdanki.

Łęczna 20 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876