Spółka Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. wypracowała w I kwartale 2012 roku ponad 477 mln zł przychodów, o blisko 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku. Co więcej zysk operacyjny wyniósł prawie 119,3 mln zł, a zysk netto całej Grupy sięgnął 99,21 mln zł, co oznacza, że był wyższy o 175,91 proc. W złotówkach oznacza to, że w ciągu tylko tego kwartału Bogdanka zarobiła na czysto aż o ponad 63 miliony zł więcej niż w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2011 roku.

- To nie jest efekt jakiejś nadzwyczajnej rynkowej koniunktury. To skutek konsekwentnej realizacji naszej strategii rozwoju. Przed rokiem spółka dźwigała techniczny, organizacyjny i finansowy ciężar prowadzonych inwestycji. Dziś osiągamy wymierne rezultaty tego procesu – tak podsumował wyniki Bogdanki za I kwartał 2012 roku Mirosław Taras, prezes zarządu spółki.

Sukcesów Bogdance pozazdrościła Kompania Węglowa i podobno chce budować kapalnię węgla kamiennego w okolicach Chełma. Zakład ma stanąć w Pawłowie, w powiecie chełmskim, o czym poinformowała prezes tej spółki Joanna Strzelec-Łobodzińska 15 maja, podczas sesji Europejskigo Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prace rozpoznawcze mają być prowadzone w miejscowościach Siedliszcze, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec oraz Rejowiec Fabryczny Miasto. Wniosek o koncesję na rozpoznanie złoża KW złożyła w resorcie środowiska 10 maja tego roku. Spółka ma nadzieję, że dostanie koncesję w ciągu dwóch miesięcy. Po jej uzyskaniu zamierza wykonać osiem odwiertów badawczych do głębokości tysiąca metrów, co ma łącznie kosztować ok. 11 mln zł.

Druga kopalnia na Lubelszczyźnie to dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu. Mamy tylko nadzieję, że w KW zdają sobie sprawę, że lubelski sukces górniczy to wynik dobrego zarządzania firmą, umiejętność współpracy związków zawodowych z zarządem oraz prywatyzacja! Bez tego, samo zbudowanie kopalni na Lubelszczyźnie patentu na sukces nie zapewni.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876