II Edycja Łęczyńskiej EDK odbędzie się już 7 kwietnia! Tym razem przygotowane zostały cztery piesze trasy o długości od 29 do 56 kilometrów.

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. ekstremalna droga krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia. Szacuje się, że w tegorocznej Drodze weźmie udział nawet 100 tys. osób z 30 państw!
W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. – Myśl nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier, to prowadzi do istotnego momentu i spotkania z Bogiem – wyjaśnia ks. Stryczek.


ĆWICZENIE DUCHOWE
Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach jeden z uczestników EDK. – Zmaganie może zacząć się na 18, 30, albo jeszcze innym kilometrze. I raczej zostanie do końca. Zmęczenia doświadcza się różnie – przekonują uczestnicy. Bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Ze zmęczenia plącze się język. Boli każdy krok. – Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy nie mam już sił i chęci, zaczyna się prawdziwe ćwiczenie duchowe. Takie zmaganie pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. Bo właśnie o to chodzi w ekstremalnej drodze krzyżowej. Celem jest spotkanie z Bogiem – podsumowuje uczestnik EDK.

EDK w Łęcznej. Start 7 kwietnia po Mszy Świętej w kościele św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej o godzinie 18.

  • Trasa Czarna – św. Marii Magdaleny – 29 km. Przebieg: Łęczna, Wólka Łańcuchowska, Górne, Kolonia Krzesimów, Trzeszkowice, Józefów, Kolonia Łuszczów, Kolonia Trębaczów, Łęczna
  • Trasa Biała – św. Jana Pawła II – 41 km. Łęczna, Wólka Łańcuchowska, Górne, Kolonia Krzesimów, Trzeszkowice, Józefów, Kolonia Łuszczów, Nowiny, Świdnik Duży, Zadębie, Lublin
  • Trasa Czerwona – św. Faustyny – 42 km. Łęczna, Wólka Łańcuchowska, Górne, Kolonia Krzesimów, Trzeszkowice, Józefów, Kolonia Łuszczów, Ludwików, Kijany, Ziółków, Karolin, Łęczna
  • Trasa Zielona – św. Piotra – 56 km. Łęczna, Dratów, Dąbrowa, Kocia Góra, Radzic Nowy, Zawieprzyce, Swoboda, Pliszczyn, Ponikwoda, Lublin

Przed wyruszeniem konieczne jest wcześniejsze zapisanie się drogą elektroniczną. Zapisanie się jest równoznaczne z otrzymaniem materiałów. Ofiara na pokrycie kosztów przygotowań (zakupu materiałów, promocji i przygotowań tras) wynosi 10 zł. Można ją złożyć podczas odbioru materiałów.
Warto zabrać ze sobą 2 pary skarpet na zmianę, sztuczne oświetlenie (najlepiej tzw. czołówkę z żarówkami typu LED i tradycyjną latarkę) oraz zapasowe baterie, przenośną ładowarkę do telefonu, elementy odblaskowe.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876