10 czerwca 2017 r. Komitet Społeczny „Wolność Endorfinom” organizuje I Zlot sympatyków oraz Przyjaciół Ruchu. Spotkanie odbędzie się w Wólce Rokickiej na stanicy kajakowej nad piękną rzeką Wieprz. Podczas Zlotu, który odbędzie się pod hasłem „Uśmiechnięte Wakacje”, będą zbierane pieniądze na wsparcie podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kijanach. 

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Kijanach istnieje od 2005 r. Dotychczas objęła opieką ponad 200 dzieci z naszego regionu. Obecnie jest domem dla 30 dzieci w wieku od 6 do 19 lat, które z różnych powodów nie mogą mieszkać ze swoją rodziną biologiczną. Placówka funkcjonuje podobnie jak każdy dom. Dzieci i młodzież mieszkają tu, a uczą się w okolicznych szkołach. Podopieczni Placówki to dzieci, które doświadczyły w swoim życiu wielu trudnych sytuacji. Borykają się z problemami rodzinnymi, emocjonalnymi. Bardzo istotne jest przywracanie im radości życia, ciekawości świata. Temu służy urozmaicanie ich czasu wolnego, poszukiwanie w nich pasji i zainteresowań.

Akcja „Uśmiechnięte wakacje” pozwoli na „oderwanie” dzieciaków od codziennych zmartwień. I tu organizatorzy liczą na zrozumienie i ogromne serca naszych czytelników. Sami kiedyś byliśmy dziećmi i wiemy jak niewiele potrzeba dać, by sprawić by inni byli szczęśliwi. Nawet jedna złotówka może sprawić, by na buzi każdego dziecka z placówki pojawił się uśmiech, a nie ma chyba nic bardziej cennego niż widok uśmiechniętego i szczęśliwego dziecka. To Wy, to My razem możemy sprawić, by te wakacje, ale też każde kolejne były uśmiechnięte.

Organizatorzy już teraz zapraszają i liczą na udział w Zlocie ludzi o wielkich i gorących sercach, którzy sprawią, że zbiórka przyniesie wymierne efekty. Apelują również do firm jak i osób prywatnych o wsparcie finansowe, bądź rzeczowe, które pozwoli na organizację wakacyjnych atrakcji dla podopiecznych Placówki. W planach akcji jest sfinansowanie wakacyjnych wyjść do kina, wyjazdu do Aqua parku czy krótkich, jednodniowych wyjazdów w naszej okolicy. Źródłem finansowania „Uśmiechniętych wakacji” będą środki pozyskane od uczestników Zlotu biorących udział w organizowanych aktywnościach fizycznych (spływ kajakowy, rajd nordic walking, maraton zumby, bieg terenowy) i imprezach towarzyszących oraz środki finansowe pozyskane od sponsorów.

W zamian za pomoc organizatorzy mogą zaoferować:

  • informację w mediach i na plakatach informujących o Zlocie i celach akcji
  • możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych w trakcie trwania imprezy (kolportaż wśród uczestników, punkt promocyjny)
  • podziękowanie wygłoszone podczas imprezy,

Zainteresowanych wsparciem naszej tej prosimy o kontakt z organizatorem zlotu, p. Andrzejem Foltynem - tel: 667080904

Zbiórka publiczna została zarejestrowana pod nr: 2017/726/KS

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876