W dniach 12-18 lutego grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej wraz z opiekunami uczestniczyli w krótkoterminowej wymianie grupy uczniów na Sycylii we Włoszech w ramach międzynarodowego projektu partnerskiego „Młodzi Przedsiębiorczy Europejczycy” wspierającego wymianę dobrych praktyk między szkołami. Projekt realizowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus.
Uczestnicy projektu ze szkół partnerskich z Polski, Chorwacji, Grecji i Słowenii zostali bardzo serdecznie powitani przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów szkoły Scuola Secondaria di I grado ‘G. Carducci’ w Bagherii na Sycylii.

Podczas tygodniowego pobytu w szkole partnerskiej uczniowie rozwijali m.in. swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, współpracy w grupie oraz nabywali kompetencji językowych. Uczestniczyli w spotkaniach z lokalnymi przedsiębiorcami, poznawali lokalny rynek, prezentowali działalność szkolnych mini firm oraz podziwiali piękno sycylijskiego krajobrazu podczas wycieczek krajoznawczych do położonej w górach farmy dydaktycznej AGRITURISMO VALLE DEL TORTO oraz nadmorskiego miasteczka Cefalu.

Uczniowie poznali także realia włoskiej szkoły uczestnicząc w zajęciach lekcyjnych z języka angielskiego i geografii u swoich włoskich przyjaciół. Ważnym elementem programu było spotkanie z burmistrzem miasta Bagheria, Biagio Sciortino, który bardzo ciepło i życzliwie przyjął całą grupę. Popołudniami rodziny goszczące naszych uczniów zapewniły im dodatkowe atrakcje, np. zwiedzanie Palermo lub wycieczkę nad morze.

- Z wyjazdu na Sycylię pozostaną mi liczne zdjęcia, cudowne wspomnienia i mam nadzieję długotrwałe przyjaźnie, zwłaszcza z Katty – mówi Karolina. - Czas spędzony w szkole na Sycylii był niesamowity, na zawsze pozostanie w mojej pamięci – uważa Sebastian. - To było bardzo miłe i cudowne przeżycie poznać tyle nowych ludzi, którzy chcą się zaprzyjaźnić. Nie widziałam ani jednej osoby, która by nie była uśmiechnięta. – zauważa Klaudia. - Był to wspaniały czas, spędzony z nowo poznanymi przyjaciółmi. Było nam wszystkim bardzo wesoło. Mieliśmy wrażenie, że znamy się od zawsze. Co więcej, podniosłem swoje umiejętności w komunikowaniu się w języku angielskim. Nie sądziłem, że to będzie takie łatwe – podsumowuje Mateusz.

Małgorzata Fryt

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876