Ponad 150 rowerzystów pojawiło się w niedzielę 25 września w punkcie startu XII rajdu – „Łęczna na rowery”. Słoneczna pogoda i pozytywne nastawienie rowerzystów okazało się połową sukcesu tegorocznej wyprawy, za drugą połowę odpowiadała ciekawa trasa i atrakcje w Zawieprzycach.
Rowerzyści w 10 grupach jechali miejscowościami na terenie trzech gmin: Łęczna, Ludwin oraz Spiczyn. Przejeżdżali miejscowościami Podzamcze, Witaniów, Zezulin, Grądy, Kocia Góra, Nowy Radzic, Nowa Wólka, Zawieprzyce Kolonia, Zawieprzyce, Stoczek, Ziółków, Karolin, Łęczna. Było bardzo dużo śmiechu, słońca i pozytywnej atmosfery.
Tegoroczny najmłodszy uczestnik rajdu miał 1,5 roku i podróżował wraz z mamą rowerem, a najstarszy cyklista miał 76 lat.
Na rajdzie zameldowali się rowerzyści z powiatu łęczyńskiego, ale także Chełma, Lublina, Trawnik, Krzesimowa, a nawet Ostrołęki.
W Zawieprzycach można było zobaczyć lochy, kaplicę, budynek lamusa. Na wzgórzu rowerzyści posilili się nabierając sił na drogę powrotną. Można było również skosztować przysmaków przygotowanych przez KGW Zamkowe Wzgórze w Zawieprzycach. Po atrakcjach rowerzyści powrócili do Łęcznej.
UMŁ

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876