Piotrówek Drugi to niewielkie sołectwo położone w powiecie łęczyńskim, które po raz pierwszy, w dniu 20 sierpnia zorganizowało dożynki wiejskie. Debiut wyszedł wspaniale! Tego dnia nie zabrakło słonecznej pogody, uroczystej mszy polowej oraz uginających się od pyszności stołów.

Na miejscu, oprócz licznie zebranych mieszkańców Piotrówka Drugiego, pojawili się także goście z sąsiednich miejscowości, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, a także zaproszeni goście. Dzieci korzystały z atrakcji na dmuchańcach, zabawy z animatorem, podczas gdy dorośli oddawali się rozmowom i uciechom gastronomicznym.

Nie zabrakło również czasu na podziękowania. Warto było podkreślić wkład w rozwój wsi wieloletniego sołtysa, Pana Marina Gontarczyka, oraz przywitać i przedstawić nową sołtyskę, Ewę Korgol. Popołudniem uwagę przyciągnął wóz strażacki należący do OSP Ciechanki Krzesimowskie, a wieczorem wszyscy mogli oddać się tańcom.

Chociaż w nazwie Piotrówek jest Drugi to w przygotowaniu dożynek okazał się pierwszy. Miejscowość nie spoczywa na laurach. Energiczna sołtys już zapowiedziała utworzenie Koła Gospodyń Wiejskich oraz podjęcie kolejnych lokalnych inicjatyw.

Grzegorz Kuczyński

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876