Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które ukradły pieniądze z kasetki na datki z kościoła. To 64-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania oraz 43-letnia kobieta, mieszkanka Lublina. Policjanci znaleźli przy nich pieniądze, łącznie prawie 100 zł oraz cążki i scyzoryk.

W niedzielę łęczyńscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z jednego z łęczyńskich kościołów. Na miejscu policjanci zastali szarpiących się dwóch mężczyzn oraz kobietę. Ustalili, że kościelny przyłapał dwie osoby na kradzieży pieniędzy z kasetki na datki i próbował ich zatrzymać. Kasetka ta znajdowała się w przedsionku kościoła, miała uszkodzony zamek, a wokół niej leżały porozrzucane monety.

Osoby, które miały dokonać kradzieży to 64-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania oraz 43-letnia kobieta mieszkanka Lublina. Mężczyzna w trakcie dokonywania kradzieży był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy tych osobach policjanci znaleźli łącznie prawie 100 zł oraz cążki i scyzoryk. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 16 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876