Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem płatności za pomocą kodu Blik. Oszuści podszywają się pod znajomych czy członków rodzin na portalach społecznościowych i zwracają się z pilną prośbą o pożyczkę. Za pomocą wyłudzonego kodu okradają konta. Weryfikacja każdej takiej prośby pozwoli uniknąć oszustów.

W sobotę łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na blika”. 24- letni mieszkaniec gminy Łęczna poinformował funkcjonariuszy, że ktoś włamał się na jego konto na portalu społecznościowym. Następnie podszywając się pod niego skontaktował się poprzez komunikator z jego kuzynką i poprosił o kod BLIK. Kuzynka była przekonana, że pomaga krewnemu i podała kod. Z jej konta zniknęło 500 złotych.

- Apelujemy o rozsądek i zasadę ograniczonego zaufania – wzywa starszy aspirant Magdalena Krasna. Nie udostępniajmy nikomu kodów BLIK. Jeżeli ktoś poprosi o pożyczkę poprzez portal społecznościowy należy upewnić się czy nie jest to próba oszustwa. Skontaktujmy się telefonicznie ze znajomym czy krewnym i ustalmy czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Inaczej możemy stracić nasze oszczędności.

Łęczna 31 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876