Dziesięć lat pozbawienia wolności grozić może 20-latkowi, który w czwartek został zatrzymany przez kryminalnych. Mężczyzna zajmował się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy.

We czwartek lubartowscy kryminalni na terenie jednej z miejscowości w gminie Ostrówek zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Z posiadanych informacji wynikało, że może on zajmować się handlem substancjami psychotropowymi, odurzającymi oraz tzw. dopalaczami. Funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania mężczyzny susz konopi indyjskich oraz substancję psychotropową niewiadomego pochodzenia. 20-latek został doprowadzony do prokuratury. Mężczyźnie za dystrybucje środków odurzających, substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy oraz przemyt transgraniczny grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Powodują one w szybki i nieodwracalny sposób zmiany w organizmie człowieka. Zażywanie dopalaczy i innych środków jest groźne z uwagi na to, iż w ich składzie bardzo często znajdują się groźne, wręcz trujące substancje. Może to powodować szereg różnych reakcji organizmu ze śmiercią włącznie.

Łęczna 9 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876