Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Dodatkowo odpowie za uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i groźby.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego ze sklepów w Niedrzwicy Dużej usiłował włamać się mężczyzna. Został spłoszony przez właściciela, który usłyszał hałas. Kiedy policjanci byli na miejscu, do dyżurnego dotarło kolejne zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca uderza siekierą w drzwi jednego z lokali znajdującego się kilka ulic dalej. Natychmiast tam ruszyli i zauważyli mężczyznę, który na ich widok odrzucił siekierę i zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu.

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża, który w chwili zatrzymania był bardzo agresywny. Mężczyzna oprócz usiłowania włamania odpowie za uszkodzenie radiowozu oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i za groźby. Jak się okazało to był już kolejny konflikt z prawem 32-latka, który w przeszłości karny był między innymi za rozbój i włamania.

31 stycznia mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża został doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876