Policjanci zatrzymali 34-latka, który uszkodził samochód taksówkarza po tym, gdy ten kazał mu zapłacić za kurs. Tego dnia mężczyzna uszkodził jeszcze inny zaparkowany samochód oraz włamał się do pięciu kolejnych. Straty jakie oszacowali pokrzywdzeni to kwota blisko 15 tys. zł.

Jeden z lubelskich taksówkarzy wiózł w rejon ul. Hutniczej 34-latka. Kiedy po zakończonym kursie, taksówkarz poprosił o zapłatę, ten oznajmił że może zapłacić, ale tylko połowę. Następnie pomiędzy mężczyznami doszło do słownej utarczki, która przerodziła się w szarpaninę. Młody mężczyzna zdewastował skodę oraz zagroził kierowcy pozbawieniem życia. Następnie napastnik uciekł.

Jak się okazało, w tym samym czasie sprawca uszkodził jeszcze zaparkowane w pobliżu audi wybijając szyby oraz uszkadzając karoserię. Na tym jednak nie poprzestał, bo po drodze do domu włamał się do pięciu innych pojazdów w tej okolicy. Jego łupem padły nawigacje i elektronarzędzia. Pokrzywdzeni właściciele oszacowali straty na łączną kwotę blisko 15 tys. zł.

Wandal nie pozostał długo bezkarny, bowiem kryminalni z VI komisariatu ustalili jego personalia i wspólnie z kolegami z KMP w Lublinie zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali 34-latka. Jak się okazało to pseudokibic jednego z lubelskich klubów piłkarskich, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

Na VI komisariacie 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 24 maja

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876