Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-latek. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem. Do jednego z mieszkań na lubelskim LSM wtargnął mężczyzna. Napastnik zrzucił z łózka 25-latka na ziemię, a następnie bił i kopał go po całym ciele, w tym po głowie i twarzy. Pobity 25-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku tego pobicia doznał wielonarządowych obrażeń. Jego stan lekarze określają jako ciężki, realnie zagrażający życiu.

Sprawą ustalenia napastników zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu.

28-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy. 20 maja sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali także kobietę, która w momencie popełniania przestępstwa była w towarzystwie 28-latka. Ona z kolei odpowie za nieudzielenie pomocy pobitemu 25-latkowi.

O wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd.

Łęczna 21 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876