Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 28-latka, który na początku sierpnia włamał się do sklepu i ukradł papierosy oraz gotówkę. Straty oszacowano łącznie na ponad 40 tys. zł. Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna włamał się także do salonu fryzjerskiego oraz przychodni weterynaryjnej.

Do jednego z włamań doszło 5 sierpnia w rejonie dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Pod osłoną nocy nieznany sprawca wyłamał drzwi wejściowe sklepu, dostał się do środka i ukradł wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Poniesione straty właściciel lokalu oszacował na kwotę ponad 40 tys. zł.

Do podobnego przestępstwa doszło z kolei 18 sierpnia w centrum Lublina. Sprawca pokonując drzwi dostał się z kolei do salonu fryzjerskiego. Jego łupem w tym przypadku była gotówka w kwocie 1,5 tys. zł.

Tej samej nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym włamaniu, tym razem do przychodni weterynaryjnej, jednak nic z niej nie ukradł, bo nie znalazł żadnych pieniędzy.

Sprawą włamań zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Intensywna praca policjantów w końcu przyniosła efekt. Ustalili, że sprawcą może być 28-letni mieszkaniec Lublina. W miniony piątek doszło do jego zatrzymania. W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 6 laptopów.

28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna w miniony weekend usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponieważ 28-latek był już w przeszłości karany, za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Może mu grozić kara nawet do 15 lat więzienia.

Łęczna 23 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876