Policjanci wyjaśniają okoliczności nocnego pożaru hali magazynowej w miejscowości Kazimierzówka. To był największy pożar w województwie lubelskim w tym roku. Z ogniem walczyło 58 strażaków. Spłonęła hala o powierzchni 900 m kw. w której znajdowały się ciągniki rolnicze, samochody dostawcze, wózki widłowe oraz wyposażenie warsztatowe.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu służby otrzymały w poniedziałek około godziny 23:00. Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 20 zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika, Wilczopola, Mętowa, Żabiej Woli oraz Świdnika Dużego. W objętej ogniem hali znajdowały się kombajny rolnicze, ciągniki, maszyny i części zamienne.

Pożar został późno zauważony, kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy, budynek w całości objęty był już ogniem. Występowało też duże zadymienie. Były również problemy z wodą, gdyż hydranty nie były w stanie dostarczyć jej tyle, ile było potrzeba. Dlatego wodę dowożono z okolicy. Pożar rozwijał się błyskawicznie, po chwili zawalił się dach budynku. Strażacy oprócz gaszenia hali, ratowali ciągniki stojące obok hali. Bronili również przed ogniem znajdującego się tuż obok budynku biurowo-wystawienniczego, nie dopuszczając, aby przeniosły się na niego płomienie. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz mienie, które udało się uratować przed ogniem.

Ze względu na zagrożenie, wyznaczona została strefa bezpieczeństwa. Ewakuowane zostały cztery osoby z sąsiedniej posesji. Działania gaśnicze zakończyły się w godzinach porannych. Jednak wewnątrz hali była butla z acetylenem, która była narażona na wysoką temperaturę. Procedura wymagała jej chłodzenia przez 24 godziny.

Nikt nie został poszkodowany, poza lekko rannym strażakiem. Spaleniu uległy maszyny rolnicze i pojazdy znajdujące się w hali oraz częściowo na placu. Trwa szacowanie strat (wstępnie ocenia się je na 20 mln zł) oraz wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Łęczna 19 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876