Za czynną napaść na policjanta oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas próby zatrzymania go przez policjantów na stacji paliw w Elizówce potrącił bmw jednego z funkcjonariuszy. Policjant trafił do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w rejonie stacji paliw w Elizówce. Policjanci z komisariatu w Niemcach uzyskali informację, że samochodem marki bmw mogą być przewożone narkotyki. Zgodnie z ustaleniami, kierowca miał zatrzymać się na stacji paliw. Tam też operacyjni zaplanowali zatrzymanie. Gdy tylko funkcjonariusze zobaczyli wytypowany pojazd, podeszli do niego i wylegitymowali się. Wówczas kierowca z impetem ruszył w kierunku jednego z policjantów i potrącił go samochodem. Po tym napastnik ruszył do ucieczki. Policjanci w kierunku opon uciekającego samochodu oddali strzały z broni służbowej. To jednak nie zatrzymało kierowcy. Mundurowi rozpoczęli pościg za bmw uciekającym w kierunku Lublina. W pewnym momencie kierowca porzucił auto na jednej z ulic i dalej uciekał pieszo.

Potrącony podczas zdarzenia policjant został zabrany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli również pojazd, którym poruszał się sprawca. Prowadzone przez kryminalnych z KMP w Lublinie czynności pozwoliły na ustalenie jego personaliów, a także dwójki podróżujących z nim pasażerów.

Wczoraj wykonywane były z ich udziałem czynności procesowe. Mężczyzną, który kierował bmw i próbował rozjechać funkcjonariusza na służbie był 22-letni mieszkaniec Lublina, notowany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Policjanci doprowadzili go do prokuratury. Za czynną napaść na policjanta oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 21 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876