Z niecodzienną interwencją musieli zmierzyć się wczoraj (11 października) lubelscy policjanci. Funkcjonariusze zauważyli, że głównymi ulicami, przez centrum Lublina galopuje przestraszony koń. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Wczoraj kilka minut po godzinie 10. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące konia biegającego w rejonie ulic Lipowej i Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Widok galopującej klaczy wprawił w osłupienie kierowców oraz pieszych zaskoczonych obecnością niecodziennego uczestnika ruchu drogowego.

- Zwierzę w trakcie patrolu zauważyli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy próbowali zatrzymać spłoszonego konia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Funkcjonariusze pojechali za galopującą klaczą w rejon ulicy Żmigród. Tam wykorzystali moment, kiedy koń na chwilę się zatrzymał. Policjanci uspokoili klacz i pilnowali do czasu przyjazdu opiekuna.

Policjanci wstępnie ustalili, że koń zerwał się z uprzęży i uciekł podczas wyładunku. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane.

Łęczna 11 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876