Wczoraj pisaliśmy o zatrzymaniu przez policję pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 70 lat w związku z zabójstwem 65-latka w dzielnicy Bazylianówka w Lublinie. Mężczyzna został odnaleziony w jednym z mieszkań.

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 27-latek. Mieszkaniec Lublina jest podejrzany o zabójstwo 65-latka z osiedla Bazylianówka. Mężczyzna był bity i uderzany różnymi przedmiotami po całym ciele. Zmarł w wyniku licznych obrażeń. 27-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymali w niedzielę. Policjanci do mieszkania weszli przy wsparciu strażaków. Wewnątrz odnaleziono ciało 65-latka.

- Początkowo w sprawie zatrzymano 5 mężczyzn – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Wśród nich był 27-latek, który jak się okazało, najprawdopodobniej stał za zabójstwem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca przyszedł do mieszkania 65-latka. Tam doszło do nieporozumień i awantury, podczas której 27-latek zaatakował pokrzywdzonego. Mężczyzna był i bity i uderzany różnymi przedmiotami po całym ciele. Zmarł w wyniku licznych obrażeń. Powodem zajścia najprawdopodobniej były sprawy osobiste.

Wczoraj 27-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty zabójstwa. Mężczyzna następnie został doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zarzuty w sprawie usłyszał także zatrzymany 70-latek. Mężczyzna odpowie za niepowiadomienie organów ścigania o popełnionym przestępstwie.

Łęczna 13 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876